Z życia młodzieży - wyjazdy do Olsztyna i Szczytna

Nasza młodzież aktywnie spędza czas

W dniach 04-05.04.2014r w Olsztynie odbył się zjazd młodzieżowy, zorganizowany przez parafie z Giżycka. Na zjazd została zaproszona także młodzież z Mikołajek. Podczas dwóch dni pobytu w Olsztynie zaplanowane były dwa tematyczne wykłady, zwiedzanie Kościoła oraz wspólne wyjście do planetarium.

Po przyjeździe na miejsce i krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy zjazdu mogli wsłuchać się w temat wieczorny poświęcony „Ostatniej Wieczerzy”. Mówca wieczoru ks. Krystian Borkowski omawiał te znane wszystkim wielkoczwartkowe wydarzenie z perspektywy tradycji Żydowskiej. Dzięki temu mogliśmy poznać kilka ciekawych szczegółów, które pozwoliły poznać zagadnienie Ostatniej Wieczerzy jeszcze lepiej.

Po temacie wieczornym nadszedł czas na wspólne oglądanie filmu. Tym razem na ekranie parafialnym wyświetlony został film „Grawitacja”. Swoją fabułą przeniósł nas w pełną napięcia misję kosmiczną, a tym samym znaleźliśmy się w tematach pozaziemskich i w nich pozostaliśmy już do końca zjazdu. Bowiem rankiem w ramach społeczności porannej, mgr teologii pan Robert Augustyn w wyświetlonej prezentacji poruszył zagadnienie „krainy umarłych” (hbr. Szeol, gr. Hades). Pełna napięcia i tajemniczości prezentacja oparta była o wybrane fragmenty z Pisma Świętego, które w swoim opisie wspominają o miejscu przebywania duszy ludzkiej po śmierci. Jako podsumowanie wszystkich informacji, został przytoczony także fragment mówiący najwyraźniej o owej krainie – „Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu”,  zapisany w Ew.Łk. 16.19-31.

Po porannym temacie następnym punktem programu było zwiedzanie Kościoła w Olsztynie. Przewodnikiem po Kościele był gospodarza diecezji Warmińsko Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski. Podczas kilkudziesięciominutowego ciekawego wykładu o ewangelikach w Olsztynie, oraz o historii budynku Kościoła udaliśmy się do planetarium. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wyjazd do Olsztyna był udany i dobrze zorganizowany. Bardzo dziękujemy parafii Giżyckiej za inicjatywę, a przede wszystkim dziękujemy bp. Rudolfowi Bażanowskiemu, który udostępnił nam dobre warunki pobytu, a także uczestniczył niemal we wszystkich punktach programu. Za poświęcony nam czas serdecznie dziękujemy!

 

Robert Augustyn

 W sobotę 12 kwietnia nasza młodzież wraz z proboszczem wzięła udział w Diecezjalnym Zjeździe w Szczytnie. Mieliśmy okazję miło i twórczo spędzić czas w gronie młodych współwyznawców z prawie wszystkich mazurskich parafii. Tematyka Zjazdu dotyczyła Bożej miłości, dzieki której możemy być zbawieni.