Wielkanoc w Mikołajkach

Święta wielkanocne w parafii mikołajskiej

 

Tegoroczne Święta Wielkanocne obfitowały w naszej parafii w wiele wydarzeń. Już 11.04. 2014 r. w kościele odbyło się przedstawienie pasyjne. Mieszkańcy i pracownicy Domu Opieki Arka przygotowali wiersze wielkopiątkowe.

Następnie uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Pomocy przedstawili pantomimę pasyjną ukazującą ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa. Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie pieśń pt. „Tam na wzgórzu”.

W Wielki Piątek, 18.04., odbyły się uroczyste nabożeństwa – przed południem w naszym kościele w Mikołajkach, i po południu – w kościele ewangelickim w Mrągowie. To ostatnie transmitowane było na żywo przez TVP 2. Odprawiali ks. Piotr Mendroch i ks. Bogusław Juroszek. Chór mrągowski w połączeniu z chórem mikołajskim wykonały utwór pt. „Gdy Jezus...”.

W Niedzielę Wielkanocną, 20. 04., w mikołajskim kościele odbyło się świąteczne nabożeństwo. Nasz chór zaśpiewał pieśni : „Alleluja” i „Porzucił grobu cień”. Ceremonię uświetnił parafialny zespół dziecięcy pod kierunkiem pastorowej Edyty Juroszek, który nie tylko śpiewał i grał na cymbałkach i fletach, ale także recytował wielkanocne wiersze.

W Poniedziałek Wielkanocny także odbyło się uroczyste nabożeństwo, odprawione przez ks. emeryta Franciszka Czudka.