Goście z Łotwy w Mikołajkach

Goście z naszej partnerskiej parafii w Lipawie odwiedzili Mikołajki

W weekend 17-19 maja w parafii mikołajskiej przebywała 8-osobowa delegacja ewangelików z łotewskiego miasta Lipawa. Była to rewizyta, gdyż nasi parafianie gościli na Łotwie w listopadzie zeszłego roku. Większość łotewskich gości przebywała w naszym kraju po raz pierwszy. Byli po wrażeniem tego, czego my nie zauważamy – chwalili dobre drogi, zadbane miejscowości przez które przejeżdżali. To wszystko dlatego, gdyż warunki życia na Łotwie są znacznie skromniejsze niż w Polsce. Mimo, że język łotewski jest dla nas Polaków całkowicie niezrozumiały, nie było między nami bariery językowej, gdyż można było się porozumieć po angielsku, niemiecku, a nawet rosyjsku.

Nasi goście mieli okazję zaznajomić się z działalnością prowadzoną przez naszą Parafię. W sobotę przebywali w Ukcie, zaś w niedzielę wspólnie z nami przezywali nabożeństwo. Po nabożeństwie wzięli udział w spotkaniu z naszymi parafianami, podczas którego przedstawili prezentację multimedialną o swoim zborze i opowiedzieli o swoim kościele. Wieczorem, po siedmiu godzinach podróży, byli już u siebie.

Bardzo cieszymy się, że ta wizyta doszła do skutku. Jest to dowód, że ciekawe relacje międzyparafialne są możliwe nie tylko z partnerami z zachodu Europy, ale można ich szukać również w mniej popularnych kierunkach.