FiFa Luter Cup 2014

Dzieci z Mikołajek i Giżycka rywalizowały ze sobą

 Mundial zawitał w tym roku do Brazylii. Atmosfera piłkarskich mistrzostw świata dała się także we znaki w Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Mikołajkach. Bowiem 14.06.2014 r. odbyła się tam  pierwsza edycja „Fifa Luter Cup” – turnieju piłkarskiego w komputerową grę Fifa 2013. Turniej rozpoczął się od wspólnego śpiewu, modlitwy i przedstawienia zasad rozgrywek. Po rozpoczęciu nadszedł czas na rywalizację o jak najlepsze miejsca.

W turnieju wzięło udział 12 dzieci z parafii w Mikołajkach i Giżycka. Rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje, a każdy zdobyty gol dostarczał uczestnikom bardzo dobrego widowiska. Zwycięzca turnieju Michał Bałdyga w 4 meczach zdobył aż 31 goli. Przypieczętował tym wynikiem swoje pierwsze zwycięstwo, a jednocześnie zdeklasował pozostałych rywali. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Cendrowski.

 Czy córka pastora może znać się na piłce nożnej? Oczywiście że tak! Bowiem trzecie miejsce, bardzo delikatną i uczciwą grą, wywalczyła Zuzanna Juroszek córka proboszcza Mikołajskiej Parafii.

W przyszłości planowane są kolejne rozgrywki, w których rywalizować będą starsze grupy wiekowe. Nie wykluczone, że  turniej „Fifa Luter Cup” stanie się wydarzeniem cyklicznym i przyczyni się do integracji dzieci i młodzieży sąsiednich parafii Diecezji Mazurskiej.

Robert Augustyn