Promyczki Boże w Elblągu

Dzieci z naszej Parafii Dzień Dziecka spędziły w Elblągu

 Promyczki Boże w Elblągu

1 czerwca to szczególny dzień radości, dzień, w którym uśmiech powinien pojawić się na twarzy każdego dziecka. W tym roku dzień dziecka przypadł w niedzielę. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować wycieczkę do parafii ewangelickiej w Elblągu. Miasto Elbląg  leży co prawda w naszym województwie warmińsko-mazurskim, ale już w innej diecezji – pomorsko-wielkopolskiej.

Z Mikołajek wyjechaliśmy już o 6.00 rano, by nie spóźnić się na nabożeństwo. Po trzech godzinach byliśmy już na miejscu.

Nasz zespół prowadzony przez pastorową Edytę Juroszek przygotował 7 utworów, które zostały zaprezentowane w dwóch blokach:  na początku nabożeństwa i po wyznaniu wiary. Występ dzieci wzruszył słuchaczy.  Kazanie wygłosił mikołajski proboszcz, ks. Bogusław Juroszek.

Po nabożeństwie miejscowi parafianie spotkali się z gośćmi w salce przy cieście i herbacie. Nie był to jednak koniec wycieczki, bo naszedł jeszcze czas na spacer po mieście, w czasie którego za przewodnika służył elbląski proboszcz – ks. Marcin Pilch. Mogliśmy się dowiedzieć co nieco o historii tego pięknego miasta bardzo dotkniętego w 1945 roku.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w parku rozrywki, gdzie na najmłodszych czekało wiele atrakcji – począwszy od makiet potworów morskich a skończywszy na rzekomo największej w Europie dmuchanej zjeżdżalni o wysokości 28 metrów. Zabawom nie było dość, ale w końcu było trzeba wracać do domu. Szczęśliwi choć zmęczeni zameldowaliśmy się w Mikołajkach około 21.00.

Podsumowując nasz wyjazd pragnę serdecznie podziękować ks. Marcinowi Pilchowi i elbląskim parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie oraz poświęcony dla nas czas.