Wyjazd do Wrocławia

Młodzież z naszej Parafii brała udział w Spotkaniu Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej

 W dniach 4-6 07.2014r. we Wrocławiu odbył się Zjazd Chrześcijan Europy Środkowo Wschodniej pod tytułem „Wolni w Chrystusie”.

Było to dziewiąte spotkanie tego typu. Pierwsze takie forum rozpoczynające kilkunasto letnią tradycję zjazdów, pod nazwą „spotkania trzech narodów” odbyło się w 1991 r. w Zgorzelcu. Kolejne będzie mało miejsce za dwa lata w Budapeszcie.

Tym razem  w spotkaniu uczestniczyła także młodzież z Mikołajek, która po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu, już pierwszego dnia uczestniczyła w nabożeństwie inauguracyjnym, koncercie zespołu „Śląsk”, a także widowiskowym pokazie fontanny  multimedialnej (jednej z największych tego typu w Polsce) zlokalizowanej przy hali stulecia.

Drugi dzień rozpoczął się od wspólnej społeczności porannej i grupy biblijnej przygotowanej przez studentów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Kolejnym punktem programu, było zwiedzanie Wrocławia, a następnie nabożeństwo główne. Hala stulecia podczas nabożeństwa  pomieściła kilka tysięcy uczestników między innymi z Niemiec, Węgier, Słowacji i Ukrainy. Podczas liturgii słowa, kazanie wygłosił ks. bp Jerzy Samiec.

Po nabożeństwie odbył się koncert zespołu TGD (trzecia godzina dnia). Zespół ten składa się z kilkunasto osobowego chóru i muzyków grających muzykę gospel. W tym roku zespół obchodzi swoje 25 lecie istnienia.

Wieczorny koncert był ostatnim wydarzeniem zjazdu w którym mogliśmy uczestniczyć. Rankiem następnego dnia udaliśmy się w drogę powrotną. Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowo - Wschodniej, było bardzo wartościowym czasem. Przede wszystkim ze względu na poruszaną tematykę. Wolność w Chrystusie ma swój początek w Chrzcie i oznacza swobodę wobec dokonywanych wyborów i przywilej do życia w Bożym Kościele. Uświadomienie sobie na nowo, tych jakże ważnych i cennych konsekwencji wolność, pozwoliło  na nowo poczuć uczestnikom radość, a także po prostu niezależność w Chrystusie.

Dodatkowo urok Wrocławia jaki towarzyszył całej inicjatywie, wzbogacił wspólnie spędzony czas i przyczynił się to tego, że mogliśmy poczuć dobrą atmosferę, a także kulturę tego czwartego pod względem wielkości miasta w Polsce.

Robert Augustyn