Instalacja Proboszcza

Chórzyści z Cieszyna opisują uroczystość wprowadzenia w urząd Proboszcza Parafii ks. Bogusława Juroszka

 W słoneczne sobotnie dopołudnie, 19.09.2009 r., Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mikołajkach obchodziła piękną uroczystość wprowadzenia w urząd proboszcza księdza Bogusława Juroszka, byłego wikariusza naszej cieszyńskiej parafii. Na tę podniosłą uroczystość zaproszony został także nasz chór, co było dla nas wielkim zaszczytem i radością.

Zebraliśmy się w piątkowe popołudnie na Placu Kościelnym i 3 samochodami ruszyliśmy w daleką drogę, by o 2 w nocy dotrzeć do  Domu Gościnnego parafii w Mikołajkach. Zaledwie kilka godzin snu wystarczyło, by zregenerować siły i z radością powitać słoneczny, ciepły dzień. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się na krótka próbę, a plac kościelny zapełnił się gośćmi przybyłymi na uroczystość. O godz. 10.30 rozpoczęło się piękne nabożeństwo z udziałem księży, miejscowych parafian oraz licznie przybyłych gości. Uroczystego wprowadzenia w urząd proboszcza dokonał zwierzchnik diecezji mazurskiej  ks. biskup Rudolf Bażanowski, który wygłosił także kazanie. Nabożeństwo upiększył żywiołowym śpiewem Zespół Gospel Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie pod dyrekcją pani Anety Kowalczyk oraz Wyższobramski Chór Kameralny, który w imieniu parafii cieszyńskiej złożył księdzu Bogusiowi i Jego małżonce życzenia błogosławieństwa i prowadzenia Bożego w dalszej służbie w parafii w Mikołajkach. Słoneczne popołudnie wykorzystaliśmy na podziwianie mazurskich krajobrazów i aktywny wypoczynek nad jeziorem.

            Chór nasz zaśpiewał także kilka pieśni w czasie niedzielnego nabożeństwa prowadzonego przez nowego proboszcza, na którym jako jedna społeczność przystąpiliśmy do Stołu Pańskiego.

Po krótkim spacerze i wspaniałym obiedzie przyszedł czas się pożegnać i ruszyć w drogę powrotną na Śląsk Cieszyński, która upłynęła nam śpiewająco.

Piotr Sikora