Diecezjalne spotkanie młodzieży

Młodzież spotkała się w Mrągowie

 W sobotę 13 marca zostaliśmy zaproszeni do Mrągowa, gdzie odbywał się diecezjalny zjazd młodzieży. Zgromadził on ponad 60 osób, które przybyły z różnych zakątków naszego województwa. Spotkaniu przewodniczył diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Sebastian Kozieł z parafii Ostróda.

O godzinie 10 rozpoczęliśmy spotkanie wspólną modlitwą. Na początku każdy przedstawił się oraz podał swój wiek i zainteresowania.

Głównym tematem zjazdu było przebaczenie. Każdy z uczestników otrzymał karteczkę, na której miał za zadanie napisać czym jest przebaczenie oraz jak ukazane zostało w Biblii. W grupach dyskutowaliśmy  jaką rolę odgrywa one w naszym życiu. Stwierdziliśmy, że większość historii biblijnych związana jest z przebaczeniem np.: przypowieść o synu marnotrawnym. Ojciec to Bóg, a syn marnotrawny to każdy z nas - grzesznik, któremu Stwórca odpuszcza grzechy, przebacza wszelkie występki i miłuje, bez względu na to, jacy jesteśmy. Nasza praca została udokumentowana w formie wspólnie zrobionego plakatu.

Po południu udaliśmy się na obiad do pobliskiej szkoły. Po posiłku zostały rozegrane mecze w ping-ponga oraz piłkarzyki. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców. W ping-ponga w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce trafiło do parafii Kętrzyn, a w kategorii chłopców do parafii Nidzica. Rozgrywki w piłkarzyki zakończyły się wygraną gospodarzy, czyli parafii Mrągowo. Po ogłoszeniu wyników przeszliśmy do ostatniego punktu spotkania czyli do nabożeństwa które odbyło się  w kościele. Po ostatniej wspólnie odśpiewanej pieśni ksiądz Kozieł zaprosił nas na następny zjazd, który odbędzie się w Ostródzie, gdzie z pewnością się wybierzemy.

Karolina Kalemba