Tydzień Dobrej Nowiny dla dzieci

Dzieci poznawały Boże drogi

 Wakacje od szkoły bywają niestety dla wielu najmłodszych parafian, jeśli tak to można ująć, wakacjami od kościoła. Co zrobić, by było inaczej, jak zachęcić dzieci do poznawania Boga podczas wakacji? Odpowiedź jest jedna: trzeba zorganizować Tydzień Dobrej Nowiny, a więc zajęcia, na których najmłodsi mogli spędzić wartościowy czas ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim z Bogiem i Jego Słowem. W naszej Parafii taki Tydzień zorganizowaliśmy już po raz trzeci. Tym razem jednak postanowiliśmy zaprosić kogoś z zewnątrz. O prowadzenie zajęć poprosiliśmy młodzież z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie. Czterech młodych ludzi podjęło wyzwanie i po całonocnej podróży zjawiło się w Mikołajkach w niedzielę 18 lipca.

Nasze zajęcia trwały od poniedziałku 19 lipca do piątku. Codziennie brało w nich udział ponad dwadzieścioro dzieci: z naszej Parafii, ale również spędzające u nas wakacje pociechy z Krakowa i Gołkowic. Natomiast od wtorku gościliśmy najmłodszych z Giżycka, którzy przyjeżdżali wraz ze swoim duszpasterzem, ks. Krystianem Borkowskim.

Rozpoczynaliśmy o godzinie 9 modlitwą, a potem był czas na chwalenie Boga śpiewem. Była to dobra okazja, by nauczyć się nowych piosenek, jakie śpiewane są na szkółkach niedzielnych w Cieszynie. Potem przychodziła pora na lekcję biblijną. Myśl przewodnia naszych spotkań brzmiała: Boże drogi. Była więc mowa o drodze miłości, drodze przebaczenia, drodze poświęcenia i jeszcze kilku innych. Dzieci dowiadywały się, że Boże drogi dla naszego życia są najlepsze. Warto nimi podążać, bo prowadzą one do zbawienia. W trakcie tematów dzieci poznawały losy różnych postaci biblijnych, o których można powiedzieć, że kroczyły Bożą drogą.

Trzeba przyznać, że młodzi prowadzący dobrze przygotowali się do zajęć. Przywieźli z sobą wiele pomysłów na prace plastyczne i rozmaite zabawy, które prowadzili zarówno w sali, jak również na łące i parafialnym placu zabaw korzystając z darowanej nam w tym czasie pięknej pogody.

Ostatni dzień – piątek przebiegał pod znakiem wycieczki. Korzystając z uprzejmości pana Pawła Rozumka, który nieodpłatnie użyczył swego autobusu, wybraliśmy się do Giżycka. Tam zostaliśmy przyjęci w ogrodzie parafialnym przez ks. Borkowskiego i jego małżonkę. Był czas na lekcję biblijną, ale również na zabawy, pokaz akrobatyczny i wspólne wyjście na lody.

Myślę, że tegoroczny Tydzień Dobrej Nowiny na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom. Szczególnie jestem wdzięczny młodym cieszyniakom: Natalii Białek, Klaudii Cichy, Tomkowi Młynkowi i Adrianowi Ruckiemu, którzy poświęcili swój wakacyjny czas, by przyjechać do nas i służyć swymi talentami. Oby takiej młodzieży było w naszym Kościele jak najwięcej!