Przegląd Jasełek w Mragowie

Środowiskowe Domy Samopocy prezentowały przedstawienia Bożonarodzeniowe

 Integracja – to właśnie cel spotkań osób niepełnosprawnych, jak również i terapeutów. Tak samo było i w tym roku gdzie braliśmy udział w II Wojewódzkich Jasełkach zorganizowanych przez mrągowski Środowiskowy Dom Samopomocy. Była to już druga tego typu impreza i udział wzięły w niej Domy Środowiskowe z całego województwa warmińsko – mazurskiego.To, z czego możemy się cieszyć to fakt, że odbywa się w naszym województwie cykl różnych spotkań, powtarzanych, co roku, tak jak zorganizowanie Jasełek i wpisują się na stałe do kalendarza imprez. W trakcie imprezy podopieczni mieli czas na wyrażenie swoich poglądów, zwrócić uwagę na występ innych uczestników, zintegrować się, spotkać ze znajomymi z innych Domów, ale również potraktować to spotkanie, jako świąteczną zabawę.
Podczas Jasełek została wybrana najładniejsza szopka bożonarodzeniowa oraz ozdoba świąteczna. Nasz dom zajął II miejsce w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną. Przedstawione zostały prace plastyczne „Mazury Cud Natury”. Podopieczni przygotowali także specjalny program artystyczny odnoszący się do Świąt Bożego Narodzenia. Przy tego typu spotkaniach ważna jest rozpiętość artystycznych możliwości, każdy jest w czymś dobry czy to w aktorstwie, muzyce, plastyce. Ważne jest, że podczas takich spotkań mogą się wyrazić, pokazać swoje talenty, jak również integrować się z podopiecznymi z innych domów.
Nadmienić należy, iż prace artystyczne dostarczone na konkurs przeznaczone będą na cele charytatywne. Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji”

Konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę świąteczną
I. ŚDS Piasutno
II. ŚDS Mikołajki
III. ŚDS „Tezeusz” z Olsztyna
Konkurs plastyczny „Mazury Cud Natury”
I. ŚDS z Ełku
II. ŚDS z Giżycka
III. ŚDS z Ukty
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową
I. ŚDS Ryn
II. ŚDS „Dedal” z Olsztyna
III. ŚDS „Ariadna” z Olsztyna