English Bible Camp 2012 w Mikołajkach

Goście z USA prowadzili zajęcia z dziećmi

 

Już od kilku lat podczas wakacji w parafii mikołajskiej organizowane są Tygodnie Dobrej Nowiny dla dzieci. Za każdym razem do ich prowadzenia zapraszamy gości. W tym roku byli to goście niezwykli, bo przybyli do nas aż ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego dzieci z naszej parafii oraz z Giżycka i Rynu, które zaprosiliśmy na wspólne spotkania, z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu niezwykłych gości.

Spora, bo jedenastoosobowa grupa, dotarła do nas w sobotnie popołudnie 21 lipca. Okazało się, że są to osoby w różnym wieku: najmłodsze dziewczyny miały po 20 lat, najstarsi byli już emerytami, pełnymi wigoru, dobrych pomysłów i misyjnego zapału w pracy dla Pana. Co nas jeszcze bardziej zaskoczyło, wcześniej się nie znali, po raz pierwszy zobaczyli się w hotelu w Gdańsku.

Grupa po raz pierwszy zaprezentowała się na niedzielnym nabożeństwie, budząc zainteresowanie wśród parafian. W poniedziałek rozpoczęły się półkolonie, które trwały aż do piątku, czyli pięć dni. Codziennie brało w nich udział około 30 dzieci: z parafii mikołajskiej, giżyckiej i ryńskiej, były one dowożone do Mikołajek przez swoich duszpasterzy.

Nasi goście przygotowali bardzo ciekawy program, na który składała się lekcja biblijna, nauka wersetów, śpiew, prace plastyczne, zajęcia sportowe, gry i zabawy. Nie trudno się domyślić, że wszystko odbywało się w języku angielskim. Potrzebna była więc pomoc tłumaczy – tu swoimi umiejętnościami służyli księża, pracownicy parafialni oraz rodzice zaangażowani w organizację półkolonii. Warto podkreślić, że nasze zajęcia miały nie tylko wymiar ewangelizacyjny, ale również chodziło o to, by dzieci mogły się osłuchać z językiem angielskim i by poznały nowe słowa i wyrażenia. Oprócz strawy duchowej było też coś dla ciała: każdego dnia można było spróbować ciast upieczonych przez rodziców, wszyscy mieli tez zapewniony obiad.

Dzieci i goście z USA szybko zżyli się ze sobą. Po kilku dniach można było już odczuć tworzącą się między nimi więź wzajemnego zaufania. Działo się tak dlatego, że goście byli ludźmi niezwykle kontaktowymi, ciepłymi i otwartymi.

Wspaniały czas szybko się skończył, bo w piątek odbyły się ostatnie zajęcia. Jeszcze tylko na niedzielnym nabożeństwie dzieci razem z gośćmi, wszyscy ubrani w pomarańczowe pamiątkowe koszulki, zaśpiewali piosenki, których się uczyli w czasie tygodnia. Na koniec każde dziecko otrzymało złoty medal symbolizujący zbawienie, które wywalczył dla nas Pan Jezus. Po niedzielnym obiedzie goście wrócili do Gdańska, skąd udali się w drogę powrotną do Ameryki.

Podsumowując, dziękujemy Bogu, że pozwolił nam przezywać tak wspaniały czas z ludźmi pełnymi wiary i pasji. Cieszymy się, że mogliśmy ich spotkać. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji.