Święto Żniw

W mikołajskiej parafii odbyła się uroczystość Święta Żniw.

 

Dnia 30.09.2012 odbyło się w naszej parafii Święto Żniw. Nabożeństwo rozpoczęło się procesją do kościoła, którą rozpoczynał ksiądz proboszcz Bogusław Juroszek, następnie szli członkowie Rady Parafialnej, niosąc ozdobne chleby, talerz z rybami i kosze z owocami i warzywami. Za nimi były dzieci, które przyniosły do kościoła własne koszyczki udekorowane kwiatami, ozdobnymi gałązkami i liśćmi, w których znajdowały się różne owoce i warzywa. Ksiądz proboszcz pomodlił się przy ołtarzu dziękując Bogu za wspaniałość i różnorodność Jego darów. Przyjął kosze od Rady i od dzieci i ze słowami modlitwy położył je na ołtarzu.

Po wstępnym słowie do wiernych , dzieci zajęły miejsca na stopniach ołtarza, by śpiewem i graniem na cymbałkach i fletach chwalić Pana. Mówiły także krótkie wierszyki, w których dziękowały Bogu za zbiory i za to, że daje On pokarm wszystkim stworzeniom. Następnie chór parafialny zaśpiewał pieśń „Pola wkoło już dojrzały”, a potem już w trakcie nabożeństwa drugą pieśń „Pan światłem mym”. Ksiądz proboszcz wygłosił kazanie, w którym dziękował Bogu za liczne dary jakich nam udziela, oraz zaznaczył, że nie powinniśmy się o nie troszczyć, bo wszystko da nam Pan Bóg.

Po nabożeństwie odbył się uroczysty obiad dla parafian w Domu Gościnnym. Ksiądz proboszcz rozpoczął modlitwą i cieszył się, że wspólnie możemy zjeść obiad. Zauważył także, ze wspólne posiłki mają zaletę jednoczenia ludzi. Oprócz obiadu i pysznego ciasta, które upiekli nasi parafianie, był także szampan z okazji rychłych urodzin Pani Pastorowej. Wszyscy wspólnie odśpiewali „100 lat” uśmiechniętej jubilatce.

Cieszymy się, że uroczystość Święta Żniw przebiegła w tak pomyślnej i miłej atmosferze. Dziękujemy Bogu za liczne dary i błogosławieństwa jakimi nas obdarzył i prosimy, by czynił to także w przyszłości.

                                                                                         Joanna Dmuchowska