Pamiątka Reformacji

W naszej parafii odbyło się Spotkanie Reformacyjne.

W środę, 31. 10. 2012 r. odbyło się w naszej parafii Spotkanie Reformacyjne z okazji Święta Pamiątki Reformacji. Zainteresowani zgromadzili się na sali w Domu Gościnnym

Pastor Bogusław Juroszek przedstawił prezentację multimedialną o życiu i działalności dr Marcina Lutra, a także o sławnych ewangelikach polskich. Ksiądz opowiadał, jak doszło do tego, że Luter powiesił swoje słynne 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze i jakie są główne założenia luteranizmu.

 

W dalszej części prowadzący przybliżył zgromadzonym postacie historyczne i współczesne, które były lub są wyznania ewangelickiego. Byli to m.in. Władysław Anders (1892 – 1970), Jan Heweliusz (1611 – 1687), Józef Piłsudski (1867 – 1935) czy Jeremi Przybora (1915 – 2007). Spotkanie zakończył modlitwa ksiądz Franciszek Czudek.

Myślę, że było bardzo ciekawie i wielu z nas przypomniało sobie, lub dowiedziało się, na jakich zasadach opiera się nasze wyznanie. Zaskoczeniem także były niektóre postaci ewangelików takie jak np. Krystyna Janda, Adam Małysz, Bruce Willis czy Steve Jobs.

                                                                                             Joanna Dmuchowska