Promyczki Boze w Szczytnie

Nasz zespól dzieciecy wystąpił w kościele w Szczytnie.

 

Promyczki Boże w Szczytnie

Dnia 17 listopada 2013 roku, instrumentalno wokalny zespół dziecięcy „Promyczki Boże” prowadzony przez Panią pastorową Edytę Juroszek z parafii ewangelicko augsburskiej w Mikołajkach, wraz z proboszczem ks. Bogusławem Juroszkiem udał się na zaproszenie ks. Alfreda Borskiego na występ do sąsiadującej parafii w Szczytnie. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem. Pod parafią zebrali się mali muzykanci, a następnie po modlitwie poprowadzonej przez ks. Juroszka dwoma busami wszyscy wyruszyli na koncert. Trasa do Szczytna przebiegała przez malownicze mazurskie tereny, które w jesiennej palecie kolorów przypominały o pięknie Bożego stworzenia, a zarazem dzikie lasy pola i tajemnicze jeziora, wczesnym rankiem pokryte mgłą przywoływały historię stworzenia świata, kiedy to „…duch Boży unosił się nad powierzchnią wód…” (1.Mż 1,2).

Po przybyciu na miejsce i zainstalowaniu instrumentów w Kościele, rozpoczęło się nabożeństwo. Podczas nabożeństwa zespół z Mikołajek zaprezentował 5 utworów. Dzieci grające na fletach i cymbałkach poprowadziły także jedną wspólną pieśń, podczas której 100 osób zgromadzonych tego dnia w Kościele, głośno i radośnie oddało Bogu Chwałę. Po zakończeniu nabożeństwa zespół z Mikołajek został zaproszony do salki parafialnej na wyczekiwaną przez dzieci pizzę. Zadowolone z występu dzieci i nie mniej zadowoleni opiekunowie waz z proboszczem, po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną.

Wizyta w parafii w Szczytnie pozostawiła niezapomniane wrażenia. Wspomniana wcześniej malownicza trasa, ponadto piękny Kościół o niespotykanej niebieskiej kolorystyce, urok miasta, a także tamtejszy gospodarz parafii zapadną w naszej pamięci na długi czas. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i atmosferę pobytu.

mgr teol. Robert Augustyn